Interwencje 12-19.02.2018

W okresie od  12.02 do 19.02.2018 na terenie powiatu węgrowskiego zanotowano:

9 zdarzeń, przy których interweniowały jednostki ochrony przeciwpożarowej w tym: 

4 pożary , 5 miejscowych zagrożeń.

 

 

14.02.2018 – Zając gm. Liw – Samochody osobowe.

           Po dojeździe na miejsce zdarzenia zastępu JRG PSP Węgrów, KDR stwierdził, że na drodze wojewódzkiej nr 696 (na ok. 8 km) doszło do czołowego zderzenia dwóch samochodów osobowych. Pojazdami podróżowały łącznie 2 osoby kierujące nimi. Oba pojazdy znajdowały się na jezdni, natomiast osoby jadące nimi same powychodziły na zewnątrz przed przyjazdem służb. Droga była nieprzejezdna. Na miejsce równocześnie z zastępem JRG Węgrów przybył ZRM, który zajął się udzielaniem pomocy medycznej 2 osobom poszkodowanym z tych pojazdów. Działania zastępu JRG PSP Węgrów oraz kolejnych przybywających OSP Liw i OSP Wyszków polegały na zabezpieczeniu i oznakowaniu miejsca zdarzenia, kierowaniu ruchem drogowym do momentu przyjazdu policji, odłączeniu akumulatorów oraz udzieleniu pomocy ZRM w przeniesieniu jednej osoby na noszach do karetki. Przybyła policja wyznaczyła objazd (Śnice-Wyszków-Zając). Po zakończeniu czynności operacyjnych policji zastęp OSP przy pomocy sorbentu usunął niewielki wyciek płynów eksploatacyjnych z jezdni. Na tym działania zakończono.

15.02.2018 – Ruchna gm. Liw – Budynek mieszkalny.

            Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastępu JRG PSP Węgrów i przeprowadzonym rozpoznaniu KDR stwierdził: pożar sadzy w przewodzie kominowym w drewnianym budynku jednorodzinnym krytym blachą.

Działania zastępów polegały, założeniu sita kominowego na komin oraz podaniu prądu proszku z gaśnic na palące się sadze do wnętrza przewodu . Prowadzone działania doprowadziły do lokalizacji a następnie likwidacji pożaru. W międzyczasie sprawdzono w budynku pomieszczenia przyległe do przewodu kominowego na obecność tlenku węgla nie stwierdzając jego obecności.

16.02.2018 – Gwizdały gm. Łochów  –  samochód osobowy.

            Po dotarciu na miejsce zdarzenia zastępu OSP Budziska i chwilę później OSP Gwizdały stwierdzono że: zderzeniu uległo ciągnik rolniczy i samochód ciężarowy z przyczepą przewożący złom. Ciągnik rolniczy znajdował się w rowie, a samochód ciężarowy stał na jednym pasie drogi. Ruch odbywał się wahadłowo. Na miejscu był Zespół Ratownictwa Medycznego, który udzielał pomocy poszkodowanemu kierowcy ciągnika rolniczego. Kierowca ciężarówki nie odniósł obrażeń. Zastępy zabezpieczyły miejsce zdarzenia, odłączono akumulatory i na prośbę policji kierowano ruchem drogowym, a następnie oświetlano teren prowadzonych działań podczas oględzin przez policję oraz w czasie usuwania pojazdów. Po zabraniu pojazdów uprzątnięto jezdnię.

17.02.2018 – Zając gm. Liw  –  Samochód osobowy.

           Po dojeździe na miejsce zdarzenia zastępu GBA 2.6/25 KDR stwierdził, że na DW696 (8,1km) samochód osobowy prawdopodobnie wpadł w poślizg i wypadł poza pas drogi uderzając w wzniesienie ziemi w rowie. Na miejscu znajdował się już ZRM, który zajmował się udzielaniem pomocy medycznej. Pojazdem podróżowały 2 osoby: kierowca, który opuścił pojazd o własnych siłach przed przybyciem służb oraz pasażerka, przytomna, uskarżająca się na ból w okolicach barku, nie zakleszczona. Działania zastępu JRG GBA oraz przybyłego na miejsce zdarzenia OSP Ruchna polegały na zabezpieczeniu i oznakowaniu miejsca zdarzenia  oraz pomocy ZRM w przeniesieniu jednej osoby na desce do karetki. Kierowca pojazdu znajdował się w stanie szoku, więc lekarz ZRM zdecydował o zadysponowaniu kolejnego ZRM.

18.02.2018 – Węgrów  –  Samochody osobowe.

           Do SK KP PSP w Węgrowie wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym. Dyżurny SK zadysponował 2 zastępy  JRG PSP Węgrów. Po dojeździe na miejsce zdarzenia zastępów straży pożarnej stwierdzono, że na drodze wojewódzkiej nr 637 (na ok. 77 km) doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Oba pojazdy znajdowały się na jezdni (zablokowane oba pasy), w środku nie było żadnych osób. Na miejscu była policja i ZRM, który zajmował się osobami jadącymi samochodami (2 osoby zabrano do szpitala). Działania zastępów JRG polegały na zabezpieczeniu i oznakowaniu miejsca zdarzenia (lampy ostrzegawcze, pachołki), odłączeniu akumulatorów w obu pojazdach i pomocy policji w kierowaniu ruchem drogowym. 

Link1 | Link2 | Link3

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Węgrowie 

Copyright © 2013. Wszelkie prawa zastrzeżone