Interwencje 05-11.02.2018 r.

W okresie od  05.02 do 11.02.2018 na terenie powiatu węgrowskiego zanotowano:

9 zdarzeń, przy których interweniowały jednostki ochrony przeciwpożarowej w tym: 

2 pożary , 7 miejscowe zagrożenia.

 

 

 

05.02.2018 – Liw – Samochód osobowy.

           Po dojeździe na miejsce zdarzenia zastępów JRG PSP Węgrów i OSP Liw stwierdzono, że na drodze wojewódzkiej nr 697 /na drugim kilometrze/ samochód osobowy marki Honda Civic wypadł z pasa jezdni. Samochód stał na kołach, w środku znajdował się kierujący. Na miejsce zdarzenia zadysponowany został również zespół ZRM i policja. Kierujący działaniami ratowniczymi polecił zabezpieczyć miejsce zdarzenia przy pomocy pachołków ostrzegawczych oraz pojazdów ratowniczych, odłączyć akumulator, dokonać stabilizacji samochodu znajdującego się poza jezdnią(za rowem melioracyjnym)oraz udzielić  pierwszej pomocy przedmedycznej. U poszkodowanego stwierdzono bladą i spoconą skórę, kontakt słowny zachowany, logiczny. Jeden z ratowników wprowadzony do pojazdu ustabilizował odcinek szyjny kręgosłupa przy pomocy kołnierza ortopedycznego oraz wspierał psychicznie poszkodowanego. Kolejno przybyły na miejsce lekarz zbadał wstępnie poszkodowanego w pojeździe po czym polecił umieścić go na desce ortopedycznej. Wspólnie z ratownikami kierowcę przeniesiono na noszach do karetki. Poszkodowanego zabrano do szpitala w celu dokładniejszego zbadania. Przez cały czas do przybycia patrolu policji zastęp OSP Liw kierował ruchem. Po stwierdzeniu braku wycieków płynów eksploatacyjnych pojazd protokołem przekazano policji.

 

07.02.2018 – Zawady gm. Liw – Samochód osobowy.

            Po dojeździe na miejsce zdarzenia zastępu JRG PSP Węgrów, kierujący działaniami ratowniczymi stwierdził, iż częściowo na pasie ruchu znajduje się samochód osobowy marki VW Golf, w którym paliła się przednia część pojazdu (okolice deski rozdzielczej i komory silnika). W środku pojazdu nie było nikogo, kierująca pojazdem opuściła pojazd wcześniej, gdy tylko poczuła zapach spalenizny. Działania zastępu polegały na podaniu jednego prądu piany gaśniczej w natarciu, co doprowadziło do lokalizacji i ugaszenia pożaru, oraz zabezpieczeniu miejsca zdarzenia (odłączenie akumulatora i instalacji gazowej). W trakcie prowadzenia działań na miejsce zdarzenia dojechał również zastęp OSP Liw. Po ugaszeniu pożaru pojazd przewietrzono, oraz usunięto z drogi na pobliskie pole.

  

08.02.2018 – Korytnica  –  Budynek mieszkalny.

             Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszego zastępu OSP Korytnica strażacy zastali wydobywający się dym z drzwi domu jednorodzinnego. Osoba zamieszkująca budynek została ewakuowana przez osobę zgłaszającą zdarzenie (sąsiada), w pierwszej chwili była nieprzytomna, z zachowanym tętnem i oddechem. Działania zastępu polegały na udzieleniu pomocy poszkodowanemu, który odzyskał przytomność podano tlen, okryto kocem poszkodowanego. Druga rota wprowadzona do budynku stwierdziła, że pali się potrawa w garnku, oraz wykładzina na podłodze. Działania ratowników polegały na ugaszeniu płomieni przy pomocy prądu wody z szybkiego natarcia, następnie wyniesiono z pomieszczenia kuchenkę gazową wraz z butlą. Po ugaszeniu rozpoczęto przewietrzanie pomieszczeń. Po dojeździe na miejsce zastępu JRG wsparł działania zastępu OSP, podjął decyzję o przeszukaniu wszystkich pomieszczeń budynku w celu sprawdzenia czy nie ma w nich innych osób poszkodowanych. Następnie w chwili przybycia ZRM przekazano poszkodowanego, który został zabrany na obserwację do szpitala. Po przewietrzeniu, przeszukaniu i sprawdzeniu pomieszczeń miernikiem na występowanie tlenku węgla ( wskazanie miernika wynosiło 0 ppm.) przekazano protokołem budynek mieszkalny przybyłemu na miejsce patrolowi Policji.

 

09.02.2018 – Węgrów  –  Samochody osobowe.

           Po dojeździe na miejsce zdarzenia zastępów JRG PSP Węgrów, kierujący działaniami ratowniczymi stwierdził, że na drodze krajowej nr 62 (naprzeciwko zjazdu do szpitala), doszło do zdarzenia drogowego z udziałem dwóch samochodów osobowych. Na miejscu zdarzenia nie było innych służb. Pojazdy stały częściowo na jezdni, droga była częściowo przejezdna. Osoby jadące same powychodziły z pojazdów. Jedna osoba uskarżała się na ból w okolicy odcinka kręgosłupa szyjnego (udzielono jej pomocy przedmedycznej – założono  kołnierz szyjny) pozostałe 2 osoby nie zgłaszały dolegliwości. KDR zażądał zadysponowania ZRM i policji. Zabezpieczono i oznakowano miejsce zdarzenia (przy pomocy pachołków ostrzegawczych oraz pojazdów ratowniczych), odłączono akumulatory w pojazdach, kierowano ruchem drogowym do momentu przyjazdu policji. No prośbę policji usunięto pojazdy poza jezdnię.

  

11.02.2018 – Baczki  –  Samochód osobowy.

           Po przybyciu na miejsce zastęp OSP Baczki kierujący działaniami ratowniczymi zastał czołowe zderzenie dwóch samochodów osobowych na drodze powiatowej nr 4213W. Osoby podróżujące pojazdami opuściły je o własnych siłach nie odnosząc obrażeń. Pojazdy blokowały ruch drogowy na jednym z pasów jezdni. Działania ratowników w pierwszej kolejności polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia przy pomocy pachołków, ocenie stanu osób biorących udział w kolizji oraz zabezpieczenie pojazdów biorących udział w zdarzeniu (odłączenie akumulatorów, zakręcenie gazu). Na miejsce zdarzenia o godz. 13:45 przybył ZRM który po wstępnym badaniu uczestników zdarzenia nie stwierdził u nich obrażeń. Kolejno przybyły zastęp OSP Łochów ul. Fabryczna przejął dowodzenie oraz wsparł działania ratowników OSP Baczki.

 

Link1 | Link2 | Link3

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Węgrowie 

Copyright © 2013. Wszelkie prawa zastrzeżone