Interwencje 06.11-12.11.2017 r.

W okresie od  06.11 do 12.11.2017 na terenie powiatu węgrowskiego zanotowano:

11 zdarzeń, przy których interweniowały jednostki ochrony przeciwpożarowej w tym: 

2 pożary i  8 miejscowych zagrożeń oraz 1 alarm fałszywy.

 

 07.11.2017 –  Łopianka gm. Łochów–  tragiczny pożar w mieszkaniu.

   Po otrzymaniu zgłoszenia dyspozytor Stanowiska Kierowania PSP w Węgrowie zadysponował trzy zastępy do zdarzenia, w tym zastęp z JRG PSP.  W momencie dojazdu pierwszego zastępu OSP Łochów ul. Fabryczna  na miejsce zdarzenia, Kierujący Działaniami Ratowniczymi stwierdził, że jest niewielki pożar w obrębie pieca w kuchni a w pokoju obok znajduje się starsza kobieta w pozycji leżącej na łóżku bez oznak funkcji życiowych. KDR polecił przeprowadzić ewakuację osoby poszkodowanej ze strefy zagrożenia oraz podać prąd gaśniczy w natarciu na tlące się resztki materiału palnego w obrębie pieca.  Przystąpiono do resuscytacji krążeniowo -oddechowej osoby poszkodowanej, którą prowadzono do czasu przybycia ZRM. Po przybyciu ZRM przekazano osobę poszkodowaną  lekarzowi. Po przeprowadzeniu badania lekarz stwierdził zgon osoby poszkodowanej. W międzyczasie prowadzono pomiary stężenia tlenku węgla w pomieszczeniu objętym pożarem oraz sąsiednich przy pomocy miernika wielogazowego. W pomieszczeniu objętym pożarem i w pomieszczeniu gdzie przebywała osoba poszkodowana stężenie CO (tlenku węgla) było na poziomie 20 ppm natomiast w sąsiednim pomieszczeniu stężenie CO wynosiło 200 ppm. Prowadzono oddymianie i przewietrzanie poprzez otwarcie otworów okiennych. Po przeprowadzeniu przewietrzania stężenie CO było zerowe.

 

 11.11.2017 – Wegrów ul. Żeromskiego -  Pożar sadzy w budynku mieszkalnym.

  Po dotarciu na miejsce zastępu JRG PSP Węgrów, stwierdzono że palą się sadze w kominie. Zastęp wygasił piec a następnie zgasił palące się sadze w przewodzie kominowym przy użyciu soli i wyczystki kominowej. Pomieszczenia sprawdzono pod kątem obecności tlenku węgla. Profilaktycznie przewietrzono pomieszczenia przyległe do komina.

 

 12.11.2017 – Węgrów ul. Nowa – zadymienie w budynku wielorodzinnym.

  Po dojeździe na miejsce zastępu JRG Węgrów stwierdzono, że w piwnicy budynku mieszkalnego wielorodzinnego jeden z mieszkańców ciął drewno przy pomocy łańcuchowej piły mechanicznej. Zastęp po otwarciu okien i użyciu wentylatora osiowego przewietrzył piwnicę oraz klatkę schodową. Strefa prowadzonych działań w obiekcie była stale monitorowana detektorem wielogazowym na obecność tlenku węgla. Początkowy pomiar wskazał 33 ppm tlenku węgla.  KDR pouczył mieszkańca o zakazie używania piły spalinowej w pomieszczeniach zamkniętych. Działania zakończono, gdy detektor wskazał brak obecności tlenku węgla w budynku.

 

12.11.2017 –  Łochów ul. Kościuszki – Lądowanie śmigłowca LPR.

Z Centrum Dyspozytorskiego PRM w Siedlcach  wpłynęła prośba o zabezpieczenie lądowania śmigłowca LPR po pacjenta . Przybyły na miejsce zastęp OSP Łochów wyznaczył a następnie zabezpieczył lądowisko na czas lądowania i odlotu LPR.

 

 

Link1 | Link2 | Link3

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Węgrowie 

Copyright © 2013. Wszelkie prawa zastrzeżone