Interwencje 02-09.10.2017 r.

W okresie od  02.10 do 09.10.2017 na terenie powiatu węgrowskiego zanotowano:

8 zdarzeń, przy których interweniowały jednostki ochrony przeciwpożarowej w tym: 

1 pożar , 4 miejscowe zagrożenia, 3 alarmy fałszywe.

 

 

 

06.10.2017 –  Płatkownica gm. Sadowne– Pożar Tartaku.

   Po wykryciu pożaru właściciel odłączył prąd elektryczny, powiadomił straż pożarną. Następnie zbudował linię gaśniczą od hydrantu i przystąpił do gaszenia pożaru- nieskutecznie. W momencie przybycia 2 zastępów OSP Sadowne pożarem objęta była cała suszarnia i pożar zaczął się rozprzestrzeniać poprzez palną konstrukcję dachu na sąsiednie pomieszczenia zakładu przeróbki drewna. Podano w pierwszej fazie działań 4 prądy gaśnicze na pożar w tym jeden z drabiny. Kolejne zastępy, które przybywały na miejsce pożaru podały jeszcze 4 prądy gaśnicze. Przeprowadzono częściową rozbiórkę pokrycia dachowego z blachy trapez w celu dotarcia do miejsc rozprzestrzeniania się pożaru. Działania te doprowadziły do lokalizacji pożaru w obrębie suszarni. Następnie prowadzono prace rozbiórkowe zniszczonej konstrukcji dachu nad suszarnią oraz rozbiórki izolacji suszarni. Działania te doprowadziły do ugaszenia pożaru.

 

 

07.10.2017 – Ogrodniki gm. Łochów -  wypadek.

Po dotarciu na miejsce zdarzenia zastępu OSP Ostrówek stwierdzono, że doszło do zderzenia czołowego dwóch pojazdów osobowych. Działania zastępu polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów w pojazdach oraz wydobyciu poszkodowanego z auta, a następnie udzieleniu pomocy przedmedycznej i przekazaniu ZRM. Kolejny zespół ZRM,  który dojechał na miejsce zajął się drugim poszkodowanym biorącym udział w zdarzeniu, który wcześniej nie uskarżał się na jakiekolwiek dolegliwości. Na czas działań prowadzonych przez policję ruch na DK- 50 został wstrzymany w obu kierunkach. Na miejscu pozostawiono OSP Ostrówek w celu oświetlenia terenu do czasu zakończenia czynności prowadzonych przez policję.

 

 

08.10.2017 – Łochów – Wypadek.

Przybyły na miejsce zdarzenia zastęp OSP Łochów stwierdził, że w rowie przy DK-62 znajduje się samochód osobowy (brak osób wewnątrz pojazdu). Na miejscu był ZRM, który zajmował się osobą jadącą pojazdem (sam wyszedł na zewnątrz, nie stwierdzono obrażeń) oraz policja. Działania zastępu OSP i kolejnego przybyłego JRG PSP Węgrów polegały na zabezpieczeniu i oznakowaniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatora w pojeździe. Udzielono pomocy policji w kierowaniu ruchem drogowym (wahadłowo).

 

Link1 | Link2 | Link3

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Węgrowie 

Copyright © 2013. Wszelkie prawa zastrzeżone