Interwencje 31.07 - 06.08.2017 r.

W okresie od  31.07 do 06.08.2017 na terenie powiatu węgrowskiego zanotowano:

34 zdarzenia, przy których interweniowały jednostki ochrony przeciwpożarowej w tym: 

6 pożarów i 28 miejscowych zagrożeń.

 

 

31.07.2017 –  Nojszew – wypadek.

      Do SK KP PSP w Węgrowie wpłynęło zgłoszenie z CPR Siedlce: człowiek spadł z dachu stodoły z ok. 6m, leży na ziemi. Śmigłowiec LPR leci na miejsce. Przybyłe na miejsce zastępy JRG PSP, a następnie OSP Korytnica stwierdziły, że na miejscu wylądował już śmigłowiec LPR. Lekarz zajął się poszkodowanym mężczyzną. Działania zastępów straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i pomocy LPR w przeniesieniu osoby poszkodowanej do śmigłowca. Zabezpieczano też miejsce lądowania podczas odlotu śmigłowca.

 

31.07.2017 – Wegrów -  pożar samochodu.

     Przybyły na miejsce zdarzenia zastęp JRG PSP stwierdził, że pali się w komorze silnikowej samochodu osobowego stojącego na prywatnej posesji. Pożar był skutecznie powstrzymywany przez mieszkańców posesji przy pomocy węża ogrodowego. Zastęp podał prąd wody w natarciu na pożar, co spowodowało jego całkowite ugaszenie.

 

31.07.2017 – Łochów – Samochód ciężarowy.

     Przybyłe na miejsce zdarzenia zastępy JRG PSP,  a następnie OSP Łochów stwierdziły, że na rondzie DK-50 przewrócił się samochód ciężarowy z ładunkiem papy na paletach. Osoby jadące pojazdem same wyszły na zewnątrz, droga była zablokowana. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączono akumulator w pojeździe, jednocześnie udzielono pomocy przedmedycznej jednej osobie, która zgłaszała dolegliwości do czasu przybycia ZRM. Udzielono pomocy policji w wyznaczeniu objazdów. Na miejsce dojechał ciężki holownik przy pomocy którego postawiono pojazd na koła i usunięto poza pas drogi. Po uprzątnięciu jezdni i odblokowaniu drogi przez policje działania zakończono.

 

06.08.2017 – Sadowne-  Potrącenie.

     Do SK KP PSP w Węgrowie, wpłynęła formatka z CPR o potrąceniu człowieka na DK-50 w okolicy Sadownego, z formatki wynikało, że zadysponowany zostały ZRM i Policja. SK KP PSP zadysponował zastęp JRG PSP  i OSP Sadowne. Osoba poszkodowana była w pozycji leżącej, z zachowanymi funkcjami życiowymi z obrażeniami głowy - pod opieką osób postronnych. Zastęp OSP zabezpieczył miejsce zdarzenia i udzielił kpp osobie poszkodowanej. Kolejny przybyły zastęp JRG PSP wsparł działania. Dalsze działania OSP, polegały na usunięciu z jezdni potłuczonych szkieł samochodu oraz pomocy policji w kierowaniu ruchem drogowym i oświetleniu miejsca zdarzenia podczas czynności dochodzeniowych. 

Link1 | Link2 | Link3

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Węgrowie 

Copyright © 2013. Wszelkie prawa zastrzeżone