Interwencje 02-09.07.2017

W okresie od 02.07.2017 r. do 09.07.2017 r.  na terenie powiatu węgrowskiego zanotowano:

11 zdarzeń, przy których interweniowały jednostki ochrony przeciwpożarowej w tym: 

0 pożarów, 9 miejscowych zagrożeń, 2 alarmy fałszywe.

 

 

 

03.07.2017 –  Grabiny gm. Sadowne – drzewo na drodze.

Po dojeździe na miejsce zastępu OSP Zalesie stwierdzono, że na drogę powiatową powaliło się drzewo. Zastęp przy użyciu piły mechanicznej pociął a następnie usunął drzewo poza pas jezdni.

 

 04.07.2017 – Drgicz gm. Stoczek – Drzewo na drodze i linii elektrycznej.

Przybyły na miejsce zastęp OSP Stoczek stwierdził, że zwalone przez wiatr drzewo zerwało linię elektryczną NN i zagradza przejazd drogą gminną w stronę Grabowca. Zastęp OSP zabezpieczył miejsce zdarzenia. Równocześnie przybyło Pogotowie Energetyczne które odłączyło prąd elektryczny. Zastęp OSP odciął konary drzewa wystające na drogę i usunął je na pobocze. na tym działania zakończono.

 

05.07.2017 – Ugoszcz gm. Miedzna – Człowiek na drzewie.

Starszy mężczyzna podczas przycinania drzewa (orzecha) zasłabł na drzewie na wysokości ok. 4m i nie był w stanie zejść samodzielnie. W momencie dojazdu zastępów straży pożarnej, na miejscu był ZRM. Działania straży pożarnej polegały na sprowadzeniu osoby przytomnej z drzewa po drabinie i przekazaniu ZRM.

 

 

09.07.2017 – Wegrów ul. Kościuszki – Wypadek drogowy.

Do SK wpłynęła informacja z CPR Radom o rozlanych płynach eksploatacyjnych po kolizji dwóch pojazdów na drodze. Działania zastępu JRG GBA polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz zebraniu płynów za pomocą sorbentu. Na tym działania zakończono. Przed przyjazdem JRG na miejscu był ZRM, który sprawdził stan osób biorących udział w zdarzeniu nie stwierdzając obrażeń.

 

Link1 | Link2 | Link3

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Węgrowie 

Copyright © 2013. Wszelkie prawa zastrzeżone