Interwencje 21-28.05.2017 r.

W okresie od 21.05 do 28.05.2017  na terenie powiatu węgrowskiego zanotowano:

15 zdarzeń, przy których interweniowały jednostki ochrony przeciwpożarowej w tym: 

6 pożarów, 9 miejscowych zagrożeń.

 

 

24.05.2017 –  Czerwonka gm. Wierzbno – pożar samochodu.

Po dotarciu na miejsce zastępów JRG PSP  Węgrów i OSP Czerwonka stwierdzono, iż na drodze Czerwonka - Orzechów pali się samochód osobowy Volvo. Zastępy podały prąd piany ciężkiej doprowadzając do lokalizacji a następnie ugaszenia pożaru. Po ugaszeniu pożaru właściciel zabrał pojazd we własnym zakresie.

 

 25.05.2017 – Zgrzebichy gm. Łochów –  rozszczelniona butla z gazem.

      Po dotarciu na miejsce zdarzenia zastępu OSP Stoczek stwierdzono, że w wyniku złego podłączenia butli z gazem (brak uszczelki reduktora) doszło do ulatniania się gazu. Na miejsce dotarł też zastęp JRG posterunek w Ostrówku. Działania zastępów polegały na zakręceniu butli i dokładnym przewietrzeniu pomieszczeń, a następnie wykonaniu pomiarów detektorem wielogazowym (wynik negatywny). Na tym działania zakończono.

 

26.05.2017 – Trzebucza gm. Grębków– Wypadek drogowy.

Po przyjeździe na miejsce zastępu OSP Grębków zastano kolizję dwóch samochodów osobowych. Jeden z nich znajdował się na dachu w rowie, a drugi stał na jednym z pasów jezdni. Osoby podróżujące znajdowały się poza pojazdami. Kobieta w ciąży odniosła lekkie rany zewnętrzne ciała, którą zajął się ZRM przybyły na miejsce zdarzenia i  przetransportował ją do szpitala. Następnie przybyłe zastępy JRG wspomogły działania OSP, zaopatrzono powierzchniowe rany rąk i nogi u mężczyzny  oraz udzielono mu wsparcia psychicznego do czasu przejęcia poszkodowanego przez kolejne służby medyczne.

 

27.05.2017 – okolice Szumina gm. Łochów – Poszukiwania.

Zastępy JRG , OSP Budziska i Brzuza pomagały ZRM znaleźć miejsce pobytu dwojga rowerzystów (jedna osoba się źle poczuła), którzy zabłądzili na bagnistym terenie nadbużańskiego Parku Krajobrazowego (między Szuminem a Wywłoką przy starorzeczu rzeki Bug). W trakcie przeszukiwania okolicy starorzecza Bugu odnaleziono te osoby. Dalsze działania prowadził ZRM (kobieta została zabrana na obserwację do szpitala).

 

27.05.2017 – Baczki gm. Łochów  – Pożar stodoły.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia zastępów PSP i OSP stwierdzono, że pali się stodoła drewniana kryta eternitem, a pożar zagraża sąsiedniemu budynkowi. Podano 1 prądy wody w obronie i 2 prądy wody w natarciu. Kolejne dojeżdżające zastępy zrobiły zasilanie z hydrantu oraz dowoziły wodę. Doprowadziło to do lokalizacji, a następnie ugaszenia pożaru. Całość przelano dokładnie wodą.

Spaleniu uległo: stodoła drewniana kryta eternitem, siewnik do nawozów, 10 bel słomy

Link1 | Link2 | Link3

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Węgrowie 

Copyright © 2013. Wszelkie prawa zastrzeżone