Interwencje 02 - 08.01.2017

W okresie od 02.01.2017r do 08.01.2017r  na terenie powiatu węgrowskiego zanotowano:

9 zdarzeń, przy których interweniowały jednostki ochrony przeciwpożarowej w tym: 

1 pożar , 6 miejscowych zagrożeń i 2 alarmy fałszywe.

 

 

02.01.2017 – Ostrówek gm. Łochów- kolizja dwóch samochodów osobowych.

            Przybyły na miejsce zdarzenia zastęp OSP zastał kolizję dwóch samochodów na skrzyżowaniu dróg jeden z nich znajdował się w rowie. Osoby podróżujące pojazdami nie doznały obrażeń ciała. Działania zastępu polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia odłączeniu akumulatorów od pojazdów oraz pomocy w wyciągnięciu samochodu z rowu.

 

03.01.2017 –Grębków -dachowanie samochodu osobowego.

       Przybyły na miejsce zdarzenia zastępy zastały samochód osobowy leżący na dachu w rowie przy drodze wojewódzkiej. Kierująca pojazdem przy pomocy osób postronnych opuściła pojazd, droga była przejezdna. Działania zastępu polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, oświetleniu miejsca akcji, udzieleniu wsparcia psychicznego kierującej pojazdem i przekazaniu jej zespołowi ratownictwa medycznego a także kierowaniu ruchem do czasu przybycia policji.

 

06.01.2017 – Paplin gm. Korytnica - kolizja dwóch samochodów osobowych.

            Po dotarciu na miejsce zdarzenia zastępów straży pożarnej stwierdzono ,że doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. W chwili dotarcia uczestnicy zdarzenia znajdowali się już poza pojazdami, zostali przebadani przez lekarza ZRM. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów i zakręceniu zaworów butli LPG.

                                   

08.01.2017 – Sekłak gm. Korytnica- pożar sadzy w kominie .

            Po dotarciu na miejsce zdarzenia OSP Kąty stwierdzono, że palą się sadze w przewodzie kominowym - w jednorodzinnym budynku mieszkalnym. Działania zastępu OSP polegały na wygaszeniu pieca c.o. na paliwo stałe, oraz przy użyciu sita kominowego , piasku i soli ugaszeniu pożaru w przewodzie kominowym. Sprawdzono i przewietrzono pomieszczenia przylegle do komina, nie stwierdzając uszkodzeń. Udzielono pouczenia właścicielowi domu o nie korzystaniu z przewodu kominowego do czasu sprawdzenia przez osobę uprawnioną.

 

08.01.2017 – Jarnice gm. Liw - wypadek na górce podczas zjazdu.

 

            Po przybyciu na miejsce zdarzenia straży pożarnej zastano osobę poszkodowaną znajdującą się u podnóża wzniesienia terenu, gdzie doznała obrażeń ciała podczas zjazdu z górki, którą zajmował się ZRM. Działania zastępu polegały na pomocy w przetransportowaniu poszkodowanego do karetki pogotowia.

Link1 | Link2 | Link3

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Węgrowie 

Copyright © 2013. Wszelkie prawa zastrzeżone