Interwencje 26.12.2016 r. do 01.01.2017 r.

okresie od 26.12.2016 r. do 01.01.2017r. na terenie powiatu  węgrowskiego  zanotowano: 22 zdarzenia, przy których interweniowały jednostki ochrony  przeciwpożarowej  w tym:  2 pożary , 20 miejscowych zagrożeń .

 

 

27.12.2016 – teren powiatu węgrowskiego – usuwanie skutków silnej wichury.

            W dniu tym jednostki straży pożarnej interweniowały przy 15 zdarzeniach związanych ze skutkami wiejącego silnego wiatru, w tym w 14 przypadkach było to związane z usuwaniem powalonych drzew lub konarów a w 1 przypadku było to zabezpieczenie naderwanego pokrycia dachowego na budynku gospodarczym w Węgrowie.

 

30.12.2016 – Łochów ul. Fabryczna – pies w studzience.

            Po dojeździe na miejsce zdarzenia zastępu OSP Łochów Fabryczny stwierdzono że w studzience kanalizacyjnej znajduje się uwieziony pies. Przy pomocy linki  ratownicy wydostali zwierze ze studzienki. Bezpośrednio po wydobyciu wystraszony pies uciekł w kierunku pobliskiego lasu. Na tym działania zakończono.

 

31.12.2016 – Liw ul. Polna- pożar bel słomy.

            Po przyjeździe na miejsce zdarzenia dwóch zastępów OSP Liw stwierdzono, że pali się stos bel słomy. Podano dwa prądy wody w obronie na pobliskie budynki gospodarcze. Po przyjeździe dwóch zastępów z JRG Węgrów podano dwa dodatkowe prądy w natarciu. Na miejsce zdarzenia przybywały kolejne zastępy OSP Korytnica, OSP Wyszków i OSP Ruchna, których działania polegały na zapewnieniu zaopatrzenia w wodę z trzech pobliskich hydrantów i podaniu dwóch kolejnych prądów wody. Na miejsce zdarzenia przybyło  pogotowie energetyczne w celu odłączenia linii energetycznej, która biegła bezpośrednio nad terenem akcji. Działania zastępów  straży pożarnej doprowadziły do opanowania pożaru. Przy pomocy maszyn rolniczych zaczęto rozrzucać bele słomy i przelewać wodą, co doprowadziło do całkowitego ugaszenia pożaru. Miejsce zdarzenia zostało przekazane protokołem właścicielowi.

Przypuszczalna przyczyna: zaprószenie ognia z przyczyn nieustalonych.

Spaleniu/ zniszczeniu uległo: 120 bel słomy.

Link1 | Link2 | Link3

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Węgrowie 

Copyright © 2013. Wszelkie prawa zastrzeżone